Uue aasta hakul hakkavad inimsesd palju rääkima sellest mida uuel aastal teisiti teevad ja mida uut ja head oma harjumustesse lisavad. Aga kas miski muutub? Aastanumber. Aga kas miski muutub kui me ise ei muuda? Ei, kahjuks mitte.
Kui number vahetub siis elu läheb ikka vana rada edasi kui me ise ei muuda midagi. Uue aasta lubadusetga lisame veel asjale stressi juurde kuna kui sai lubatud siis ei tohiks ju kuidagi alla anda ja lubadust kohe muuta. Aga kui pole valmis muutma siis vägisi ei saa neid lubadusi ellu viia, et ehk hakkab meeldima…
Muutustel peab olema põhjus, et kui tahan toitumist muuta siis küsime, et miks? Kas on vanad toitumisharjumused tervisele kurnavad või on juba mingi terviserike tekkinud. Kõik algab mõtlemisest. Paljude tervisemuredega saab tegeleda toitumist muutes aga need muutused ei toimu üleöö, peab arvestama kuni poole aastaga ja selle ajaga tuleb ka teekonda nautida. Ka kaalulangus tervisliku toitumise korral ei tule kiiresti vaid vajab tegelemist, hea on kui on keegi kõrval kes annab nõu kui tarvis aga enesekindlus ja tahe peab tulema siiski enda seest.
Meie enda tervis on suures osas meie oma kätes ja kui me enda eest kenasti hoolitseme piisavalt liikudes ja tervislikult toitudes siis on kõik raskused kergemini võidetavad. Nautige igat päeva nagu see oleks aasta esimene päev mil annate lubadusi.
Soovin, et alanud aasta lubadused on pikaajalised ja muudavad elu tervislikumaks. Kõik mis me saame oma Tervise Heaks teha on hoolida iseendast ja pakkuda endale vaid head!

Head uut aastat!
Toitumisnõustaja
Maigi